Magnetoterapia

Magnetoterapia

5-10% złamań kości długich, prowadzi do opóźnionego zrostu. Braki zrostu mogą być klasyfikowane na podstawie radiograficznej na: hipertroficzne lub atroficzne.

Magnetoterapia jest wykorzystywana do stymulowania regeneracji komórek i stosowana szczególnie w przypadku złamań. Jest również przydatna w przypadku osteoporozy i bólu mięśni. Metoda ta przyczynia się do poprawy komfortu życia chorych, jak również przyśpiesza rekonwalescencję pooperacyjną.

Pole magnetyczne jako sposób terapii

Nie czekaj i umów się na wizytę!

Pole elektromagnetyczne jest jedną z elementarnych form energii, od której zależy życie na Ziemi. Fala elektromagnetyczna jest to energia wysyłana przez układ materialny w postaci pola elektrycznego i magnetycznego.

Pole Ziemi o wartościach od 30 do 70 μT działa na organizmy żywe. Cały świat ożywiony wskutek długotrwałej interakcji z polem ziemskim wytworzył wiele mechanizmów adaptacyjnych, które wpływają na procesy fizjologiczne w tkankach i narządach. Zwierzęta doświadczalne przebywające w ,,ciszy magnetycznej” giną a u ludzi pojawia się ,,syndrom deficytu pola magnetycznego”.

Istnieje teoria mówiąca o zmniejszaniu wartości pola Ziemi w okresie ostatnich trzech stuleci o 15%. Hipoteza ta łączona jest z pojawieniem się niektórych przewlekłych schorzeń.

Pole magnetyczne, jest najlepszą metodą leczenia wszystkich złamań, gdyż przenika przez gips i nie rozgrzewa metali, którymi zespolone jest złamanie.

W Reh24.pl w przypadku powikłanych złamań z opóźnionym zrostem kostnym lub po zabiegach ortopedycznych wykonujemy zabieg pola magnetycznego w warunkach domowych.

Kontakt

Adres
ul. Kosynierów Gdyńskich 51-53
82-300 Elbląg

Godziny otwarcia
Pon. – Pt.: 8:00 – 20:00

Telefon
+48 602 742 124
+48 666 999 115

Fala uderzeniowa
Laser wysokooenrgetyczny
Fala ogniskowa
EPTE – elektriliza przezskórna 
NMP – neuromodulacja
tDCS –  neuromodulacja
Fala uderzeniowa ESWT
NEURAC – rehabilitacja zespołów bólowych kręgosłupa
Rehabilitacja w warunkach domowych
Szyna CPM
Magnetoterapia
Masaż limfatyczny

Copyright © reh24.pl  | Projekt i wykonanie Simple Med